Rejsy

Rejs GG07h


2450 PLN

Cyklady i Zatoka Sarońska

rezerwuj
  • Termin: 24.09.2022 - 01.10.2022
  • Ilość dni: 7
  • Staż: około 30-45 h stażu morskiego
  • Miejsca wolne: 8
  • Miejsca zarezerwowane: 0
  • Miejsca zajęte: 0
Ateny Kea Kithnos Serifos Sifnos Milos Poros Ateny

ELASTYCZNE ZASADY REZERWACJI

W okresie niepewności związanej z koronawirusem chcemy dać Uczestnikom naszych rejsów 100% elastyczności i pełną gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych na rejs pieniędzy. Tak, aby rezerwacja miejsca na rejsie nie wiązała się z żadnym ryzykiem! 

Oto nasza propozycja:

 Zaliczka zmniejszona do 20% ceny rejsu;
 Dopłata pozostałych 80% na 21 dni przed rozpoczęciem rejsu;
 W przypadku odwołania rejsu ze względu na COVID-19 natychmiastowy zwrot wpłaconych opłat, bez potrąceń.

Rezerwując nasz rejs wpłacasz jedynie drobną zaliczkę, aby zagwarantować sobie dostępność miejsca. Pozostałą opłatę wpłacasz dopiero wówczas, gdy będzie na 100% wiadomo czy rejs się odbędzie. Jeżeli ze względu na wirusa zamknięte będą granice, obowiązywać będzie kwarantanna po powrocie lub ograniczona będzie możliwość żeglowania - odwołamy rejs i natychmiast zwrócimy Ci wszystkie wpłacone pieniądze. 

 

Plan rejsu

Gdy u nas zaczyna się już chłodna i deszczowa jesień,  na Zatoce Sarońskiej wciąż świeci słońce, wieje delikatny wiaterek, woda jest ciepła, a ludzie wokół są uśmiechnięci. Październik to doskonały czas na żeglowanie w Grecji. Pogoda jest świetna, a tłumy turystów wróciły już do domów.  Męczące sierpniowe upały już przeminęły, a woda jest nadal wspaniale gorąca. Optymalna temperatura, pełne słońce, świetny wiatr i lato, które rozpieszcza nas kąpielami wprost z jachtu. Brzmi jak opis wspaniałego wakacyjnego rejsu? Tak właśnie jest! 


Grecja, rejs w grecji, rejs z Kubrykiem, żeglowanie w Grecji, Kubryk Grecja

Będziemy żeglować, zwiedzać, delektować się greckością. Będą postoje w urokliwych miejscach, poranki przy mrożonej kawie Frappe i wieczory kulinarne w greckich, rodzinnych tawernach. Sprawdzimy jak smakują lokalne dania, takie jak Mousaka, Souvlaki i ser Saganaki. Napijemy się domowego wina.  Rozwiesimy hamak, będziemy skakać do wody, nurkować i zachwycać się podwodnym światem.

grecja, rejs w grecji, wakacje w Grecji, żeglowanie w Grecji

Rejs zaczynamy w Atenach. Mieście, którego reklamować nie trzeba. Kolebka naszej cywilizacji, miejsce narodzin demokracji. To tu przechadzał się Sokrates zastanawiając się nad istotą dobra. To tu zrodziła się w głowie Sofoklesa Antygona. U stóp Akropolu, który koniecznie trzeba odwiedzić, znajduje się Plaka, historyczna cześć Aten, z krętymi magicznymi uliczkami, domami z XVIII wieku, których fundamenty pamiętają starożytne czasy.  Przy odrobinie wyobraźni, można poczuć niezwykłą historię tych miejsc. Dotknąć przeszłości.  
Punktem obowiązkowym w Atenach jest także Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym przez całą dobę stoją wartownicy z elitarnych oddziałów gwardii prezydenckiej Evzonoi. Gwardziści ubrani są w historyczne stroje z XIX wieku nawiązujące do różnych epok z greckiej historii. Zmiana warty, odbywająca się codzienie o pełnej godzinie,  jest niezwykle widowiskowa.  Specjalna i uroczysta zmiana warty odbywa się też w każdą niedzielę o 11:00. Tuż obok Placu Syntagma (Πλατεία Συντάγματος) znajduje się wyjątkowo piękny Ogród Narodowy.  Warto znaleźć chwilę na spacer jego alejkami. 

akropol, grecja, rejs

Po krótkim szkoleniu, ustaleniu planu rejsu ruszymy na wody Zatoki Sarońskiej. Przed nami kilka godzin pięknej żeglugi, w greckim słońcu zmuszającym nas do zmrużenia oczu i z ciepłym wiatrem na twarzy. Naszym celem jest jedna Egina z największych wysp zatoki, słynąca z orzeszków pistacjowych.  Nazwa wyspy i głównego miasta pochodzi od imienia nimfy Ajginy uwiedzionej przez Zeusa.  Owocem ich miłości był syn Ajakos, dla którego Zeus zamienił ludzi na wyspie w mrówki, aby ten miał nad kim panować. Po śmierci został jednym z trzech sędziów Hadesu. 
Egina jest wyjątkowa. Gwarna, a jednocześnie kameralna. Pełna niezwykłych smaków i zapachów.  Jachty stoją tuż przy głównej ulicy miasteczka, niemal w jego sercu.  Warto wybrać się na dłuższą wycieczkę, wypożyczonym samochodem lub skuterem, aby zobaczyć świątynię Afai, powstanie tego miejsca wiąże się z interesującą historią. Otóż budowla zbudowana w V. w. p.n.e została tak zaprojektowana, aby stworzyć święty trójkąt razem z Partenonem i świątynią Posejdona na przylądku Sunion. Punktem obowiązkowym jest też opuszczone kamienne miasteczko Palechora, w którego sercu stoi monastyr Agia Triada i monumentalna współczesna prawosławna bazylika św. Nektaruiusza.  Niedaleko portu znajduje się Muzeum Archeologiczne i ruiny świątyni Apolla na wzgórzu Kolona. Ciekawą propozycją jest też wieża Markelos. Jak podają źródła historyczne, została wybudowana ok. 1802 r. przez Spyrosa Markelos, członka greckiego parlamentu i jednego z przywódców wojny o niepodległość, gdy Grecja była okupowana przez Turcję. Wieżę, która w przeszłości pełniła rolę budynku rządowego, dzieli zaledwie kilka kroków dzieli od jednej z wielu cerkwi w Eginie.
Koniecznie skuście się na zakup orzeszków pistacjowych. Na Eginie dostępne są pod każdą postacią i smakują wyjątkowo. Słodki krem, który jest z nich zrobiony, ma obłędny smak. Warto kupić więcej niż jeden słoiczek. 

egina, grecja, rejs


egina, rejs, grecja

Opuszczając pistacjową wyspę, ruszymy w stronę  Palaia Epidavros miasteczka  skrytego pomiędzy sadami pomarańczowymi i gajami oliwnymi.  To miejsce, gdzie czas płynie wolniej, gdzie czuć spokój. Zbudowany w tym samym miejscu, w którym znajdowało się starożytne miasto Epidauros skrywa wokół siebie mnóstwo cennych zabytków.  W niewielkiej odległości od mariny znajduje się Mały teatr Epidauros, zbudowany w połowie IV wieku p.n.e.  Warto wybrać się na wycieczkę jednego z ciekawszych zabytków tego rejonu – Teatr Epidauros, wybudowany około 330 r p.n.e., znany z doskonałej akustyki. Najdrobniejszy szelest słychać w najbardziej oddalonym rzędzie. Od 2014 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Ponadto niedaleko mariny znajduje się zatopione w wyniku wybuchu wulkanu starożytne miasto Epidavros. Wystarczy maska z rurką by  odkryć ukrytą pod powierzchnią wody historię.  Trzeba tylko uważać na wszędobylskie jeżowce, z którymi spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych. Po zwiedzeniu tego, co zwiedzić chcieliśmy ruszymy w drogę. Przed nami co najmniej cztery godziny żeglugi. Być może spotkamy delfiny, a może Mniszkę Śródziemnomorską, fokę zagrożoną wyginięciem zamieszkującą ten obszar morza.  Może zatrzymamy się na kąpiel w jednej z zatok?  Błękitna i niezwykle przejrzysta, przepływające obok nas kolorowe ryby na wyciągnięcie ręki. Magia.  
Zrelaksowani morską kąpielą zacumujemy na wyspie Poros. To chyba jedna z najbardziej malowniczych wysp tego regionu. Wąskie uliczki, wzgórze zegarowe, z którego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach.  Niezliczona ilość tawern i rodzinnych knajpek, koty liczące na smaczny kąsek i rękę, która pogłaszcze.  Plaża niedaleko mariny, pozwalająca na lenistwo w najczystszej postaci i najpiękniejsze zachody słońca. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie skutera lub quada, aby zwiedzić wyspę i odwiedzić to co zostało z Świątyni Posejdona. 

Poros, Grecja

Grecja, Poros

W Grecji jest tak,  że każde kolejne miejsce zachwyca bardziej i bardziej. I choć wydaje się, że piękniej już być nie może, to kolejny port, kolejny dzień żeglugi pokazuje, że jednak może. Kolor wody, górzysty krajobraz, obłędny smak melona, słońce odbijające się od powierzchni wody, cykady kwintesencja idealnego urlopu.  Opuszczając Poros pożeglujemy w stronę Hydry. Wyspy bez samochodów, gdzie do transportu wykorzystuje się osły i muły. To właśnie ze względu na turystyczne wykorzystanie zwierząt Hydra ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak wszyscy są zgodni, że jest to miejsce wyjątkowo piękne z niepowtarzalnym klimatem.  Tętniące życiem miasteczko, w którym leniwie przechadzają się koty. To tu żył i tworzył Leonard Cohen.  Niezwykle ciekawy i wartościowy opis Hydry zamieścili na swoim blogu uczestnicy jednego z naszych rejsów >>>HydraOpuszczając gwarną Hybrę ruszymy w kierunku kolejnej wyspy. Speses to wyspa, którą upodobali sobie zamożni, w języku greckim oznacza „bogata w sosny” i uważana jest za najbardziej zieloną wyspą tego regionu.  Spacerując jej uliczkami można spotkać celebrytów z pierwszych stron gazet i zachwycić się ilością kwiatów i cudownej roślinności. Znakiem rozpoznawczym głównego miasteczka na wsypie jest port Dapia, ze słynnym placem, miejscem spotkań mieszkańców i turystów. Gwar trwa tutaj do późnych godzin, a kilkuletnie dzieci jeżdżące na rowerach tuż przed północą nikogo nie dziwią.  Armaty, które można spotkać w różnych częściach miasteczka, to pozostałość po walce z turecką okupacją z XIX wieku.  Spestes to miejsce doskonałe do pieszych wędrówek. Piękne wille z cudownymi ogrodami, należące w dawnych czasach do kapitanów i armatorów, nadal zachwycają swoim urokiem. Idąc wzdłuż głównej ulicy dotrzemy do starego portu, miejsca, które potrafi rozbudzić wyobraźnię o tym, jak wyglądało żeglarstwo w czasach żaglowców. Niezwykłe i rozbudzające wyobraźnię miejsce, gdzie kawa smakuje wyjątkowo dobrze. Miejscem wartym odwiedzenia jest znajdujące się za portem Dapia muzeum greckiej bohaterki Laskariny Bubuliny, która odegrała ważną rolę w wojnie o niepodległość Grecji w XIX wieku i zasłynęła niebywałą odwagą.  Muzeum zawiera wiele pamiątek związanych z jej życiem i działalnością. To właśnie jej pomnik stoi na głównym placu tuż przy porcie. Kierując się na lewo od muzeum dojedziemy do górnej części miasta, na szczyt wzgórza Kastell, gdzie poza trzema kościołami  będziemy mogli zachwycić się cudownym widokiem na wybrzeże Peloponezu.  W czasach starożytnych wyspa nosiła nazwę Pityoussa, od słowa sosna. Obecną nazwę zawdzięcza wenecjanom, którzy nazwali wyspę Isola de Spezzie, co oznacza pachnąca wyspę.  To wszystko ze względu na obfitości aromatycznych roślin i lasy sosnowe, rosnące do dziś na jej obszarze. Trudno się z tym nie zgodzić.  Faktycznie Spestes jest niezwykle barwną i kolorową i pachnącą wyspą.  A lody pistacjowe smakują tu lepiej niż gdziekolwiek indziej. Wracając  w stronę Aten, jeżeli czas pozwoli, zatrzymamy się w jednej z zatok przy wyspie Dokos.  Spokojna zatoka, przejżysta woda, ryby, cykady, nurkowenie z fakją cisza, spokój. Miejsce idealne. 

dokos

Ostatnim postojem przed Atenami będzie Pedrika, małe portowe miasteczko na wyspie Egina. To jedno z naszych ulubionych miejsc. Plaża, restauracje, cudowne widoki. Miejsce idealne. Nazwa Pedrika oznacza kuropatwa. Niegdyś te ptaki licznie zamieszkiwały te tereny, dziś niestety została już tylko nazwa. W 1537 r. najsłynniejszy pirat Morza Śródziemnego, Barbarossa spustoszył wyspę i wykorzystał Pedrikę jako własną kryjówkę. Nieopodal mariny znajduje się cerkiew Agios Sozon, droga do niej zapewnia niezwykłe widoki, które docenią miłościwy fotografii.  Tuż obok Pedriki znajduje się wyspa Moni. Jeżeli warunki pozwolą zatrzymamy się przy niej na chwilę. To niezwykłe miejsce z bardzo ujmującą historią, zamieszkiwane jest przez pawie i daniele. Najbardziej wytrwali piechurzy mogą udać się do twierdzy z czasów II Wojny Światowej, znajdującej się na szczycie wzgórza. Warto zdecydować się na tę wyprawę by oddać hołd Polakom, pracującym tu niewolniczo i zamordowanym w trakcie II Wojny Światowej. 

rejs w grecji, żeglowanie w grecji, grecjaZ Eginy popłyniemy do Aten, aby tam zakończyć naszą tygodniową przygodę. To czas kiedy zrozumiemy, że tydzień na jachcie to zdecydowanie za mało.  Poczujemy jak cudowne i wyjątkowe jest żeglarskie życie. Wrócimy pełni pozytywnej energii i głowy pełnej planów kolejnych wypraw. 

Ten rejs dedykujemy zarówno tym z Was, którzy  chcą odpocząć, naładować akumulatory, jak również tym, którzy myślą o zorganizowaniu swojego własnego rejsu w Grecji. To idealny pomysł na  poznanie akwenu. 

Nasz skipper jest doskonałym przewodnikiem znającym tę część Grecji jak własną kieszeń. Wie gdzie warto zacumować na noc, gdzie rzucić kotwicę na krótki postój w ciągu dnia, która tawerna najlepiej karmi. A wszystko w niebanalnej atmosferze i z wiecznym uśmiechem na twarzy. 

Dołącz do naszej załogi, zrealizuj swoje marzenia już dziś! Warto!

żeglarswo, rejs w Grecji


Zapraszamy do lektury opisu naszego prywatnego rejsu w Grecji. Grecja to najlepsze miejsce na żeglarskie wakacje :) Wakacje w rytmie plusku

▼▼ Kliknij w link pod mapą, aby zobaczyć szczegóły trasy! ▼▼

PRZELOTY DO GRECJI

Lot do Aten trwa zaledwie dwie i pół godziny. Tyle trwa przeniesienie się do cudownej Grecji, gdzie czeka na Ciebie wspaniały rejs. 

Organizacja przelotu i dojazdu do mariny nie jest wliczona w cene rejsu. Ale z przyjemnością doradzimy i pomożemy w rezerwacji biletów lotniczych. 

Bezpośrednie loty do Aten odbywają się z Warszawy, Modlina i Krakowa. Zachęcamy do rozważenia przedłużenia rejsu o jeden dzień i przylecenia do Aten już w piątek. Pozwoli to na zwiedzenie Akropolu i najważniejszych punktów turystycznych miasta. 

 

PYSZNA GRECKA KUCHNIA I WYŻYWIENIE NA JACHCIE

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. A grecka kuchnia, choć prosta, daje tutaj ogromne możliwości. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład wszystko, co potrzebne do przygotowania śniadań, lunchy, przekąsek w ciągu dnia. Do wyboru będą lokalne, świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa, jogurty, drzemy, miody itp. W ciągu dnia będzie można przygotować sałatkę grecką, szybki makaron z pesto i wiele innych drobnych dań na mniejszy głód. 

Po dopłynięciu do portu, zachęcamy do wybrania się do lokalnej tawerny na pyszną kolację. Greckie knajpki zachwycają rodzinnym klimatem, gościnnością gospodarzy i pyszną kuchnią. A do tego, za suto zastawiony stół z domowym winem, rachunek nie przekracza 15-20 EUR na osobę! Komu by się chciało gotować na jachcie? :) Kolacje nie są w związku z tym wliczone w cenę rejsu. 

Jacht

Bavaria Cruiser 46 (2016) - Amadea i Hildr

Nazwa: Amadea i Hildr
Typ: Bavaria Cruiser 46
Rocznik: 2016
Długość: 14.24 m
Szerokość: 4.35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. W tym roku po Grecji żeglujemy na dwóch identycznych jachtach Bavaria Cruiser 46 z rocznika 2016: "Amadea" i "Hildr". Jachty doskonale sprawdzone i idealne na greckie warunki! Ta konstrukcja została wyróżniona prestiżową nagrodą "European Yacht of the Year" i wcale nas to nie dziwi. 

Nasze "bawarki" są duże. 14 i pół metra długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają świetne trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.  

Cztery dwuosobowe kabiny, trzy łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort. No i ta wielka otwierana rufa - idealna do skakania do ciepłego morza! Zapraszamy na pokład!  

 
Rejsy po Północnym

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 jest zaprojektowane dla wygodnego ugoszczenia 9 osób załogi. Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel. Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.  

Rejsy po Morzu Północnym


Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka. Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę. Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tą domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki (jedna otwierana od góry, a druga domowa). 

 Rejsy po Północnym


Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy  osobiste, ale i prowiant na cały rejs. 


Rejsy pływowe

Rejs w Chorwacji - wnętrze jachtu
 
 
 
 

Wyposażenie

  • Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
  • Wyposażenie bezpieczeństwa: radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, ponton z silnikiem, automatyczne kamizelki ratunkowe, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy
  • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki z zamrażarką, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej, produkty na pełne i smaczne wyżywienie wciągu dnia - czyli śniadanie, lunch, przekąski i owoce, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, silnik do pontonu, brak kaucji, minimalne ubezpieczenie KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł. Zalecamy wykupienie pakietu Premium!  
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników. 
Cena nie obejmuje przelotu, transferu z lotniska oraz kolacji.  Z przyjemnością pomagamy w organizacji przelotów.

rezerwuj
sprawdź szczegóły płatności