Rejsy

Rejs PK01


1880 PLN

2000 PLN

Wiosenny Bałtyk

 • Termin: 14.05.2022 - 21.05.2022
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 60-90 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 5
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 1
Gdańsk Grönhögen Kalmar Borgholm Gdańsk

ELASTYCZNE ZASADY REZERWACJI

W okresie niepewności związanej z koronawirusem chcemy dać Uczestnikom naszych rejsów 100% elastyczności i pełną gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych na rejs pieniędzy. Tak, aby rezerwacja miejsca na rejsie nie wiązała się z żadnym ryzykiem! 

Oto nasza propozycja:

 Zaliczka zmniejszona do 10% ceny rejsu;
 Dopłata pozostałych 90% na 21 dni przed rozpoczęciem rejsu;
 W przypadku odwołania rejsu ze względu na COVID-19 natychmiastowy zwrot wpłaconych opłat, bez potrąceń.

Rezerwując nasz rejs wpłacasz jedynie drobną zaliczkę, aby zagwarantować sobie dostępność miejsca. Pozostałą opłatę wpłacasz dopiero wówczas, gdy będzie na 100% wiadomo czy rejs się odbędzie. Jeżeli ze względu na wirusa zamknięte będą granice, obowiązywać będzie kwarantanna po powrocie lub ograniczona będzie możliwość żeglowania - odwołamy rejs i natychmiast zwrócimy Ci wszystkie wpłacone pieniądze. 

 

Plan rejsu

Pomimo faktu, że to już trzeci rejs w tym sezonie na tej trasie, i tak nie możemy się doczekać. Kalmarsund, czyli cieśnina między wyspą Olandia, a wybrzeżem Szwecji, jest jednym z naszych ulubionych zakątków centralnego Bałtyku. Ale, żeby tam dopłynąć musimy pokonać cały Bałtyk. To około 130 mil morskich żeglugi non stop. Czyli, przy dobrych wiatrach, półtorej doby w morzu. Gdy tylko za rufą znikną ostatnie zarysy mierzei helskiej, życie na jachcie wpada w utarty i dobrze znany żeglarzom rytm. Czas odmierzamy czterogodzinnymi wachtami na pokładzie. Log leniwie nakręca milę za milą. Właśnie ten moment kochamy w morskim pływaniu najbardziej. 

Rejs Bałtyk 2020

Po drugiej stronie Bałtyku pierwsze co pojawi się na horyzoncie to zarys południowego krańca wyspy Olandia i charakterystyczna latarnia morska Långe Jan. Tuż za nią chowa się maleńki, uroczy porcik Grönhögen. Zmieści się tu dosłownie kilka jachtów. Na brzegu są toalety, gorący prysznic, a w odległości kilkuset metrów spokojna wioska z małym sklepem. Dla osób będących tu pierwszy raz fascynujący jest sposób, w jaki mieszkańcy sprzedają swoje warzywa, owoce i przetwory. Warto to zobaczyć na własne oczy. 

Po krótkiej regeneracji sił ruszymy wgłąb Kalmarsundu. Im dalej na północ, tym cieśnina robi się coraz ciaśniejsza. W jej najwęższym miejscu kryje się Kalmar. Średniej wielkości miasto, z bardzo ciekawym warownym zamkiem i uroczym starym miastem. 

Rejs Bałtyk 2020

Żeglując dalej dotrzemy do Borgholmu. Choć nazwa podobna do duńskiej wyspy, Borgholm jest spokojnym miasteczkiem ze wspaniałą mariną. W cenie postoju można skorzystać z basenu i sauny. A tego właśnie trzeba strudzonym żeglarzom! 

Jeżeli pogoda będzie doskonała, a załoga pełna zapału i sił - do Gdańska możemy wrócić opływając Olandię od północy. To spore nadłożenie drogi, zatem wszystko będzie zależało od prognoz i pozostałego do dyspozycji czasu. Jeżeli wariant północny odpadnie, droga powrotna przez Kalmarsund również będzie ciekawa, zarówno żeglarsko jak i turystycznie. 

Rejsy po Bałtyku

Jak każdy nasz rejs po Bałtyku, tak i ten będzie doskonałym połączeniem szkolenia żeglarskiego, pięknych krajobrazowo i turystycznie miejsc oraz mnóstwa prawdziwych, żeglarskich emocji. 

Proszę pamiętać, że przebieg żeglarskiego rejsu morskiego jest w ogromnym stopniu uzależniony od bardzo wielu czynników, w tym od warunków pogodowych, tolerancji warunków morskich przez załogę, kwestii technicznych związanych z jachtem i wielu, wielu innych. Podana trasa jak i opis rejsu jest jedynie naszym planem. Zawsze staramy się go zrealizować w pełni, ale o ostatecznej trasie i przebiegu rejsu decyduje wyłącznie kapitan. 

Już dziś zapisz się do naszej załogi i daj sobie szansę zakochania się w Bałtyku!  

 

▼▼ Kliknij w link pod mapą, aby zobaczyć szczegóły kursu! ▼▼

ZBIÓRKA I ROZPOCZĘCIE KURSU

Rejs rozpoczynamy w sercu starego miasta w Gdańsku.  O godzinie 16:00 czekamy na Ciebie w Marinie Gdańsk przy ulicy Szafarnia. Dojazd z dworca PKP zajmuje kilkanaście minut. Jeżeli przyjedziesz samochodem, możesz zostawić go na pobliskich parkingach strzeżonych, np. przy ul. Kurza 1 lub Angielska Grobla 19.  
Sobota to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych i prowiantu, zapoznanie z jachtem, szkolenie żeglarskie i naukę obsługi jednostki. Wypływamy w niedzielę rano lub - o ile warunki pozwalają - w sobotę wieczorem na Hel. 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty (również nocne) i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy oraz zdobyciem bezcennego doświadczenia morskiego - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 60-90 godzin, w zależności od pogody i  intensywności rejsu. 

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej specjalnie dla nas dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek.

Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych. Można oczywiście ładnie uśmiechnąć się do wachty kambuzowej. Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu. 

Kapitan


Piotr
Królak

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 37 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 80 000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Geograf, pedagog, kapitan jachtowy ze stażem ok. 80.000 Mm. Skipper w rejsach morskich na jachtach żaglowych o długości od 8 do 28 metrów. Koordynator projektów z zakresu edukacji morskiej i integracji społecznej, nauczyciel i oficer wachtowy podczas „Szkół pod Żaglami”. Od 12 lat związany zawodowo z tradycyjnym żaglowcem szkolnym „Generał Zaruski”, na którym obecnie pełni funkcję kapitana. Prywatnie ojciec trójki dzieci i mąż swojej żony.


O sobie

Żeglarstwo traktuję jako sposób poznawania świata, ludzi i samego siebie. Zależności między jachtem, morzem i załogą postrzegam jako kluczowe i nierozerwalne, dlatego tak samo ważne są dla mnie statek, bezpieczeństwo żeglugi, jak i o pozytywne relacje w załodze. Lubię się uczyć, ale też zachęcać innych do nauki, więc podczas każdego rejsu, nawet najbardziej leniwego, nienachalnie przemycam elementy wiedzy żeglarskiej. 

Z żeglarskich codzienności uwielbiam nocne wachtowe Polaków rozmowy, poranną kawę z widokiem na morze, całodzienną żeglugę pod pełnymi żaglami, wieczorne postoje w dzikich zatoczkach… oraz mnóstwo innych rzeczy, do przeżycia których Was zapraszam!

Jacht

Bavaria Cruiser 37 (2018) - Pan Kubryk

Nazwa: Pan Kubryk
Typ: Bavaria Cruiser 37
Rocznik: 2018
Długość: 11.30 m
Szerokość: 3.67 m
Ilość kabin: 3
Ilość WC: 1
Zanurzenie: 1.95 m
Żagle: 65 m²
Silnik: 29 KM

Pan Kubryk to nasz nowiutki jacht, odebrany w 2018 roku. Ponieważ jesteśmy jego właścicielem, jest on dla nas klejnotem w koronie kubrykowej floty. Bavaria Cruiser 37 to nowa konstrukcja niemieckiej stoczni. Jacht zaprojektowany do szybkiej, komfortowej i bezpiecznej żeglugi, tak aby każdy na pokładzie czuł bezpośredni kontakt z morzem i żeglarskie emocje. Pana Kubryka wyposażyliśmy zdecydowanie ponad standardowo. Najnowsza elektronika nawigacyjna firmy Garmin, dziobowy ster strumieniowy, ogrzewanie Webasto, teakowy kokpit, nowoczesne rolowane żagle. Wszystko, aby zapewnić Wam to, co we współczesnym żeglarstwie turystycznym najlepsze. W sezonie 2019 i 2020 Pan Kubryk udowodnił jak świetnie sprawdza się na naszych bałtyckich rejsach i szkoleniach. Jesteśmy dumni z tego jachtu!  

Zapraszamy na pokład Pana Kubryka! 

 

Wnętrze naszej Bavarii Cruiser 37 jest bardzo nowocześnie i funkcjonalnie rozwiązane. Duża ilość światła, wpadająca do wnętrza jachtu przez liczne skylighty wraz z jasnym kolorem drewna i tapicerki tworzy przytulną i komfortową przestrzeń. Pod pokładem znajdują się trzy dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem i dwie pojedyncze koje w mesie.  Łazienka z prysznicem z ciepłą wodą oraz morską toaletą. Funkcjonalny kambuz z dwupalnikową kuchenką gazową, piekarnikiem, lodówką i zestawem naczyń i przyborów kuchennych nawet dla zaawansowanych kucharzy.

Bavaria Cruiser 37 Pan Kubryk


Mesa z dużym stołem z rozkładanymi dwoma skrzydłami pomieści całą załogę. W kabinach i w mesie znajdują się liczne szafki, schowki, bakisty i jaskółki. Nie ma problemu z pomieszczeniem rzeczy osobistych i prowiantu na cały rejs.   

Aby żeglowanie było jeszcze bardziej wygodne, do Waszej dyspozycji są też ciepłe kołdry i poduszki oraz świeża pościel. Osoby, które nie mają swojego sprzętu mogą skorzystać ze sztormiaków znajdujących się na wyposażeniu jachtu. Są to sztormiaki Tribord 500 w rozmiarach od M do XL, składające się z kurtki i spodni.  

Bavaria Cruiser 37 Pan Kubryk

Bavaria Pan Kubryk

 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: Garmin GPS z mapami elektronicznymi w kokpicie, odbiornik AIS, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, log, sonda, wiatromierz, radio Garmin VHF z DSC, dziobowy ster strumieniowy
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa (8 osób), radio Garmin VHF z DSC, przenośne radio VHF, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy, boja MOB
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, kawiarka, toaleta morska, prysznic z ciepłą wodą, radio z USB, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków Tribord 500, minimalne ubezpieczenie KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł. Zalecamy wykupienie pakietu ubezpieczenia Premium (dostępne w trakcie rezerwacji)! 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny rejsu. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.  
Promocja: rezerwuj pierwszy i płać mniej! Pierwsze trzy miejsca na rejsie oferujemy w obniżonej cenie. Warto rezerwować rejs jak najszybciej. 


sprawdź szczegóły płatności