Blog

Aktualności


Razem przepłyniemy przez każdy sztorm!

11.03.20, 12:00

W Kubryku, do spraw związanych z bezpieczeństwem, podchodzimy bezkompromisowo. Sprawy związane z jachtami i odpowiednim planowaniem rejsów mamy opanowane. Ale dziś - wobec rozwijającej się epidemii koronawirusa - stajemy przed zupełnie nowymi wyzwaniami.

 

Sprawę koronawirusa traktujemy z najwyższą powagą i bardzo uważnie śledzimy rozwój sytuacji. Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby odpowiednio dostosować nasze działania. Jesteśmy pewni, że wspólnie - damy sobie radę!

 

Rejsy i szkolenia

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu idą pełną parą, a dobra pogoda pomaga nam w doskonałym przygotowaniu jachtów. Na razie wszystkie rejsy i szkolenia, również te zaplanowane na kwiecień i maj, planujemy realizować zgodnie z harmonogramem.

Oczywiście, bardzo uważnie śledzimy bieżącą sytuację i oficjalne komunikaty władz. Zapewniamy, że gdyby pojawiły się okoliczności uniemożliwiające rozpoczęcie rejsu lub szkolenia, Państwa opłata nie przepadnie! Jednakże na razie, wszystkie zawarte umowy realizujemy zgodnie z planem.

Cały czas myślimy i wdrażamy działania, które pomogą zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo w trakcie rejsu. Odpowiednie procedury sprzątania i dezynfekowania jachtu, dozowniki płynu w kambuzie i toaletach, bezdotykowe termometry - to już wdrożyliśmy. Zrobimy wszystko, aby Państwa rejs odbył się bezpiecznie. 


Nowe rezerwacje rejsów i szkoleń

Rozumiemy, że w tych dniach ogólna niepewność może wstrzymywać plany urlopowe i rejsowe. Dlatego dla nowych rezerwacji składanych od 12.03.2020, chcielibyśmy zaproponować w 100% elastyczną i bezpieczną formę rezerwacji rejsów i szkoleń: 

  • tylko 10% zaliczki;
  • dopłata na 7 dni przed rejsem - dla rejsów zaczynających się w kwietniu i maju;
  • dla pozostałych rejsów dopłata rozbita na dwie części: 20% na 60 dni przed rejsem i 70% na 14 dni przed rejsem;   
  • w przypadku odwołania rejsu ze względu na oficjalne decyzje władz - zwrot 100% wpłaconych środków lub możliwość zmiany terminu na inny w sezonie 2020 lub 2021. 

Te zasady dają Państwu gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków, jednocześnie umożliwiając zaplanowanie rejsu w dogodnym terminie.  

 

Czartery 

Większość armatorów, z którymi współpracujemy ogłosiła już nowe - elastyczne - zasady anulowania lub zmiany terminu rezerwacji czarteru w związku z koronawirusem. Szczegółowe zasady publikujemy w artykule Anulowanie czarteru - koronawirus, a artykuł ten stale aktualizujemy.  

Zasady te są w dużej mierze podobne dla wszystkich armatorów:

  • w przypadku oficjalnych decyzji władz uniemożliwiających odbycie się czarteru, armatorzy oferują darmową możliwość zmiany terminu na inny; 
  • dla nowych rezerwacji wprowadzają elastyczne zasady płatności: 10% zaliczki i dopłata na krótki czas przed rejsem oraz możliwość anulowania rezerwacji ze względu na konsekwencje epidemii.

Powyższe zasady dają klientom pewność, że nie stracą wpłaconych pieniędzy w przypadku utrudnień związanych z koronawirusem. 

 

Bądźmy w kontakcie

W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Proszę pisać (info@kubryk.pl) lub dzwonić (603 866 529). Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. 


Trzymajmy się zdrowo i bezpiecznie. 

 Wojciech Czerwiński

 

 

 

 

Podobne wpisy

Zobacz wszystkie »

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy

Zdrowia. Wiary w to, że już niedługo będzie lepiej. Spokoju myśli. Dobrych ludzi wokół. Morza i żagli. Realizacji marzeń i tworzenia nowych. Pięknych chwil. Cudownych wspomnień. Bliskich blisko. Normalności. Życzy Załoga Kubryka

Pierwszy kurs JSTM za nami!

W sobotę 27 marca zakończyliśmy pierwsze w tym sezonie szkolenie na Jachtowego Sternika Morskiego. Była intensywna nauka, zmienna pogoda i świetne humory. Nawet Covid nie przeszkadzał.